Popis funkce programu

RAALTRANS umožňuje nabízet vlastní nabídky přeprav nebo volných vozů a zároveň prohlížet nabídky zadané ostatními uživateli spediční databanky.

Princip spediční databanky RAALTRANS je založen na pořízení vlastních nabídek uživatelem na jeho počítači a zaslání této nabídky do centra pomocí speciálního programu a dále na možnosti stažení souhrnu nabídek od ostatních uživatelů ze spediční databanky RAALTRANS.

ZADÁVÁNÍ NABÍDEK

Možnost vlastního zadávání a editace Vašich nabídek přeprav.

PROHLÍŽENÍ NABÍDEK

Program umožňuje prohlížet nabídky zadané ostatními uživateli.

INFORMACE O ZADAVATELI

RAALTRANS rovněž nabízí zobrazení informací o konkrétním zadavateli přeprav.


základní práce s nabídkou přeprav

Zadávání vlastních nabídek

Zadání vlastní nabídky přepravy nebo auta lze provést buď v tabulkovém editoru, nebo přes detailní formulář. Zadávací formulář lze nastavit tak, aby vyhovovala vašim požadavkům. Lze si zvolit, které sloupce s údaji o nabídce se mají zobrazit, jejich pořadí i velikost.

Pro zrychlení zadávání lze využít i možnost předdefinovat si vaše vlastní vozy nebo standardní přepravy. Jednou zadáte všechny údaje o nabízeném vozidle či nákladu a pak již jen stačí při zadávání nabídky toto vozidlo vybrat ze seznamu zadaných, nebo stisknout vámi zvolenou klávesou zkratku a program vloží zadané údaje do nabídky.

Vlastní nabídky se přenáší automaticky přes internet do centrály a po proběhnutí aktualizačního cyklu se zobrazí i ostatním uživatelům (zhruba za 3 minuty). Pro kontrolu si lze vaše zadané nabídky prohlídnout mezi ostatními


Prohlížení nabídek zadaných ostatními uživateli spediční databanky

Prohlížení nabídek zadaných ostatními uživateli spediční databanky V části programu „Prohlížení“ si můžete zobrazit nabídky zadané ostatními účastníky spediční databanky RAALTRANS. Nabídky lze dále filtrovat (např. nabídky pouze z Česka z „trojkové“ oblasti do Německa do „sedmičkové“ oblasti, délka nákladu do 3 metrů, hmotnost od 1 do 5 tun, popř. podle počtu palet, ADR, druhu nástavby, objemu, data,…). Tyto již vytvořené filtry si lze uložit pro pozdější využití. Toto je vhodné pokud hledáte více různých nabídek. Nabídky lze filtrovat i podle data vložení do spediční databanky, či zobrazit jen došlé nabídky od vašeho posledního prohlížení.

Další užitečná vlastnost je možnost si vytvořit filtr na skupinu států. Vytvoříte si vlastní zkratku pro skupinu států a k ní přiřadíte požadované státy. Například si vytvoříte zkratku CS pro Česko a Slovensko, BN pro státy Beneluxu, apod.


zobrazení užitečných informací

Informace o zadavateli do spediční databanky

Informaci o zadavateli přepravy či volného auta se zobrazí v dolní části okna nebo dvojklikem myši na zvolené nabídce. Zobrazí se detailní informace o zadavateli (název firmy s adresou, registrační adresa firmy, telefony, email, IČ, DIČ, Skype jméno, …). K firmě si lze zapisovat různé poznámky, popř. si ji označit klasifikací 1 až 3. Nabídky takto označených firem pak budou podbarveny zeleně, žlutě nebo červeně. Můžete si například označit firmy, se kterými nechcete spolupracovat klasifikací 3. Jejich nabídky se pak podbarví červeně, popř. se jejich nabídky nebudou zobrazovat.